PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=289862}

Obsługiwałem angielskiego króla

Obsluhoval jsem anglického krále
7,2 16 676
ocen
7,2 10 1 16676
6,5 4
oceny krytyków
Obsługiwałem angielskiego króla
powrót do forum filmu Obsługiwałem angielskiego króla

czyli martyrologia Polaków kontra humor i ironia Czechów... do mnie bardziej przemawia jednak to drugie... aż dziw mnie bierze że to jednak "Katyń" jest nominowany do Oscara. A co do samego filmu J.Menzaela to mi osobiście bardzo się podobał, świetnie oddany klimat książki Hrabala, film zabawny i świetnie technicznie zrealizowany... serdecznie polecam...

ocenił(a) film na 7
LUKA1985

Czeski film lepszy myślę .

ocenił(a) film na 7
LUKA1985

Hmm, ciekawe porównanie i trafne. Można przekazać historię - nawet tak tragiczną jak ta II wojny światowej - z humorem, dystansem i dobrym smakiem, a jednocześnie poruszająco i wiarygodnie? Można. Szkoda że my polacy tego nie potrafimy...

LUKA1985

Błąd. Powinno być "Obsługiwałem angielskiego króla" kontra "Obywatel Piszczyk". W takim zestawieniu ten drugi wygrywa w cuglach.

ocenił(a) film na 9
sever

Chyba "Zezowate szczęście", jak coś, a nie jakiś odgrzewany kotlet ;)

LUKA1985

W sumie, racja.

LUKA1985

A jaką, panie kolego, Czesi mieli martyrologię?! Jakież to strasznie traumatyczne doświadczenia były udziałem ich społeczeństwa podczas II wojny światowej? Jakie doświadczenia takie wspomnienia i takież relacje.

ocenił(a) film na 9
jah1_filmweb

Niestety myślisz schematami w przypadku Czechów. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/63441/pepiki-dramatyczne-stulecie-czechow

Myszkin_filmweb

To proszę wymienić te tragiczne czeskie doświadczenia i zestawić je z doświadczeniami polskimi. Zobaczymy, co nam wyjdzie...

ocenił(a) film na 9
jah1_filmweb

Podałem lekturę.

Myszkin_filmweb

A własnymi słowami?

jah1_filmweb

zło jest złem i nie ma sensu licytować się kto doznał większej krzywdy

dumnypomidorek

Licytować się nie ma sensu, ale porównując zawsze można dojść do ciekawych wniosków. Ciebie skopali do nieprzytomności, a ja dostałem prztyczka w nos - ale nie licytujmy się, bo zło jest złem - tak to widzisz?

jah1_filmweb

Czesi jak Polacy...nie mieli żadnego oddziału wermachtu, jak pozostała część Europy.

ocenił(a) film na 5
LUKA1985

Następny, któremu przeszkadza polska martyrologia. Jak byś wyciągnął kij z tyłka, to byś zrozumiał, że jedni wola to, inni co innego,. Wszystko czemuś służy, a to, że ty nie rozumiesz, czemu służy martyrologia i dlaczego dla części ludzi ma ona znaczenie, to świadczy o braku twojej dojrzałości i mizernej inteligencji. Staraj się rozumieć ludzi, a wtedy zaczniesz dojrzewać jako człowiek i pewne rzeczy staną sie jasne.

ocenił(a) film na 9
Sony_West

Jedynym z kijem w tyłku jesteś tu ty dlatego czeskie kino zdecydowanie nie jest dla Ciebie ;) Zostań przy bogoojczyźnianych gniotach i dennej martyrologii.

ocenił(a) film na 5
LUKA1985

Ale co ty za durnoty wypisujesz? Typowo dziecinne teksty... Tak bardzo chcesz, aby ludzie widzieli, jaki z ciebie smarkacz...

ocenił(a) film na 8
LUKA1985

Po polskim filmie człowiek chce się zapić, powiesić albo spalić sąsiadowi Golfa. Bardzo fajny film na którym można się pośmiać, zadumać i zobaczyć grozę wojny. I to wszystko bez leżenia krzyżem .

ocenił(a) film na 9
Wojtulek

Dokładnie ;) Chociaż i u nas trafią się pojedyncze przypadki filmów wojennych bez tej nachalnej martyrologii pokazujące dramatyczny okres wojny z przymrużeniem oka ("Zezowate szczęście", czy "Jak rozpętałem drugą wojnę światową"). Nie mniej zdecydowana większość tego typu filmów jest na jedno, martyrologiczne kopyto. A u Czechów cały wachlarz możliwych narracji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones