PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=289862}

Obsługiwałem angielskiego króla

Obsluhoval jsem anglického krále
7,2 16 703
oceny
7,2 10 1 16703
6,5 4
oceny krytyków
Obsługiwałem angielskiego króla
powrót do forum filmu Obsługiwałem angielskiego króla

kocham twórczość Hrabala. Czytam ją całymi garściami. Dlatego czekałem na ten film bardzo długo. Zawiodłem się i to bardzo. Film jest całkowicie pozbawiony typowego dla Hrabla uroku. Poza tym jest nudny i nierówny. Kto się zgadza?

m_braum

Zszacunkiem,ale czy napewno oglądałeś właściwy film? stafi.

m_braum

ja tez powiem ze spodziewalam sie wiecej po tym filmie, fajny ale jednak czegos mi tam brakowało :)

m_braum

Habala można 'dobrze' zekranizować? bzdura. kto czytał, ten wie. z zasady książki są lepsze. ale film jest oddzielnym bytem, więc lepiej unikać porównywnia, zarówno treści jak i wrażeń. pozdrawiam.

m_braum

Przyznam szczerze ze nie czytalam książki, ale i mi film się nie podobał, wlaśnie dlatyego że nudnawy i nierówny...

ocenił(a) film na 4
m_braum

Nie znam twórczości Hrabala, ale film mi się nie spodobał. Wiało nudą, nie przypadł mi do gustu odtwórca głównej roli i nawet stada ładnych gołych panienek nie były w stanie uratować filmu.
Dołączam zatem do klubu :-)

m_braum

Ja również lubię Hrabala, ale uważam, zę film był dobry, tak jak ktoś przedemną napisał film nie dorówna książce, ale uważam, że ten oddał ją bardzo dobrze. W końcu kto inny jak nie Menzel mógł to zrobić dobrze?

m_braum

niedosyt, to dojmujące uczucie po wyjściu z kina, ton wodewilowy, burleskowy zupełnie mi nie pasuje, Menzel zrobił film aby dogodzić wszystkim,a by zanadto nie bulwersował swoim nie pohamowanym hedonizmem.
W filmie jest to typ zupełnie pozbawiony autorefleksji, w książce choć też niewiele, ale jest

m_braum

Ja natomiast po wyjściu z kina zastanawiałam się, czy mi sie ten film podobał czy nie i chyba jednak nie. Niby było w nim kilka dobrych scen, niby było przesłanie ,ale nie pozostawił wiele w pamięci. A obojętność widza to chyba najgorsze dla filmu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones