PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=289862}

Obsługiwałem angielskiego króla

Obsluhoval jsem anglického krále
7,2 16 686
ocen
7,2 10 1 16686
6,5 4
oceny krytyków
Obsługiwałem angielskiego króla
powrót do forum filmu Obsługiwałem angielskiego króla

Ogólnie słaby. Niemiłosiernie rozwlekła narracja.

Początek obiecujący. Sugeruje kolejną opowieść o czeskiej nostalgii za środkowoeuropejską wersją La dolce vita. Są kobiety, jest wino i bardzo smakowite sceny ucztowania. Im bliżej końca, tym większe znudzenie. Z każdego dialogu wyłazi prymitywny moralitet, który najlepiej podsumowuje sentencja „Uczciwością i pracą ludzie się bogacą”.

Godne odnotowania w tym filmie są zdjęcia i praca oświetleniowca. Czas sielanki po mistrzowsku pokazany miękko rysującym obiektywem w ciepłych wnętrzach, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, stają się chłodne i odpychające poprzez zmianę oświetlenia i wyostrzenie konturów.

Dwa bon moty:
- „Czy był pan na wojnie? Nie, my Czasi, nie wojujemy” – najbardziej syntetyczny opis natury czeskiego charakteru, jaki spotkałem;
- „Kościół katolicki to największe przedsiębiorstwo na świecie” – wskazówka dla biznesu.

Ocena 6/10 jest i tak szczodra.

ocenił(a) film na 8
tobi_pl

Ogólnie dobry. Pociągająco rozwlekła narracja.

Początek obiecujący. Sugeruje kolejną opowieść o czeskiej nostalgii za środkowoeuropejską wersją La dolce vita. Są kobiety, jest wino i bardzo smakowite sceny ucztowania. Im bliżej końca, tym większe zaciekawienie. Z każdego dialogu wyłazi fałszywy moralitet, który najlepiej podsumowuje sentencja „Uczciwością i pracą ludzie się bogacą”.

Godne odnotowania w tym filmie są zdjęcia i praca oświetleniowca. Czas sielanki po mistrzowsku pokazany miękko rysującym obiektywem w ciepłych wnętrzach, które <wycięto z powodu nie dajacego się znieść grafomańskiego "stylu"autora>, stają się chłodne i odpychające poprzez zmianę oświetlenia i wyostrzenie konturów.

Dwa wyświechtane frazesy (najsłabsza część filmu):
- „Czy był pan na wojnie? Nie, my Czasi, nie wojujemy” – najbardziej ograny stereotyp natury czeskiego charakteru, jaki spotkałem;
- „Kościół katolicki to największe przedsiębiorstwo na świecie” – wskazówka dla ??? dla nikogo.

Ocena dla tobi_pl 6/10 jest i tak szczodra.

ocenił(a) film na 6
teo_door

teoś, znów cie wypuścili?
dla mnie bomba, możesz opowiedzieć babci, to nic, że nie obejrzałeś filmu
poza tym, jak zawsze - ziółka, ciepła kąpiel, dużo snu, erekcja wróci

ocenił(a) film na 8
tobi_pl

o bosze ale "żart" aaaaaaaaaaaaaa
powinienes pracować w tvn-ie jako błazen

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones